• Odwiedziny: 6419309

Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

„NIESFORNA KLASA”, CZYLI RZECZ O BOŻYM NARODZENIU…

19 grudnia br., w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, społeczność naszej szkoły zainaugurowała świętowanie pamiątki Narodzin Bożego Syna.

Oprócz świątecznego wystroju wnętrz i naszej garderoby, dało się usłyszeć śpiew kolęd, a także można było zauważyć przemykającego korytarzem postać, łudząco przypominającą Świętego MikołajaJ. Nieodzownym elementem tego czasu są przedstawienia opowiadające o wydarzeniach sprzed 2000 lat, a szczególnie tym jednym - Bożym Narodzeniu. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia spektaklu pt. „Niesforna klasa”, który choć wprost nie opowiadał o samym Bożym Narodzeniu, ale pokazał nam jak to wydarzenie powinno nas przemieniać, bo ono wciąż się dokonuje, tyle, że  w naszych sercach, w naszym codziennym życiu.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i wystawieniu tego spektaklu i życzymy, by Boże Narodzenie trwało w nas i pośród nas przez cały rok.

s. Anna Ratajczak