1E I 3D W TEATRZE WIELKIM

W pewne poniedziałkowe przedpołudnie, a dokładniej 19. stycznia, uczniowie klasy 1E oraz 3D, pełni zapału oraz entuzjazmu, wyruszyli na zgłębianie teatralnych tajemnic. Baletowa podróż po Teatrze Wielkim rozpoczęła się w malarni, sali prób i ćwiczeń, gdzie na co dzień trenują poznańscy artyści.

Powitani przez tancerzy, pniewscy widzowie przyjrzeli się,  fragmentom tańców z najsłynniejszych baletów świata jak np. "Romeo i Julia" czy "Dziadek do orzechów", dowiedzieli się co znaczą magicznie brzmiące słowa jak "kokosznik", "pointy, "paczka" czy "friszka". Jak się dalej okazało na najbardziej uważnych czekała nagroda - fascynująca przemiana w bohaterów baletu "Jezioro łabędzie" - księżniczkę łabędzi Odettę i myśliwego księcia Zygfryda.

Pełna sekretów podróż, zakończyła się zwiedzaniem Teatru - widowni, sceny, kulis oraz foyer. "Achom" i "Ochom" nie było końca! W doskonałych nastrojach, przesyceni kulturą powrócili do domów.

Natalia Włodarczyk i Weronika Kociemba