• Odwiedziny: 6402090

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

27 stycznia uczniowie z klas 4a i 4e odwiedzili  Bramę Poznania, miejsce, gdzie na nowo ożywają wydarzenia sprzed tysiąca lat. Poznali  niesamowitą historię Ostrowa Tumskiego – wyspy, na której nasze państwo ma swoje korzenie. Podczas niezwykłej lekcji historii poczuli klimat dawnych dziejów    w nowoczesnej, interaktywnej formie.

Klasa 4a wybrała się w podróż do tętniącego życiem grodu na Ostrowie Tumskim. Przebywała tu zarówno księżna, jak i duchowni, wojowie oraz zwykli mieszkańcy. Dzięki specjalnej makiecie podpatrzyli ich codzienne życie: czym się zajmowali, jakie obowiązki wypełniali oraz jak wyglądał gród z ich perspektywy. Spróbowali  również  wczuć się w role wybranych mieszkańców, sprawdzając swoje umiejętności aktorskie.

Z kolei klasa 4e poznała historię niezwykłego pomnika, Kaplicy Królów Polskich w poznańskiej katedrze. Skąd wziął się pomysł, by pierwszych władców Polski upamiętnić właśnie na Ostrowie Tumskim? Jaką rolę odegrał    w tym hrabia Edward Raczyński? Jak to możliwe, że kaplica jest jednocześnie pomnikiem? Na te i inne pytania znaleźli odpowiedzi dzięki pracy zespołowej. Wykorzystując wyobraźnię i zdolności plastyczne zaprojektowali również pomniki pierwszych władców.