MISTRZOWIE KOSZA

Reprezentacja naszej szkoły zdobyła mistrzostwo powiatu w piłce koszykowej w kategorii chłopców. Zawody rozegrane zostały 10 marca w hali OSiR w Pniewach.

W turnieju finałowym udział brały 4 zespoły – SP 3 Szamotuły, SP 1 Szamotuły, SP Kaźmierz, oraz gospodarz SP Pniewy. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące  i zacięte, w jednym przypadku, aby wyłonić zwycięzcę trzeba było rozegrać dogrywkę. W meczu decydującym o mistrzostwie nasi reprezentanci walczyli z szamotulską „trójką”.  Mimo wysokiej stawki, chłopcy grali bardzo pewnie, nie popełniali wielu błędów. Od  początku do końca reprezentanci naszej szkoły kontrolowali przebieg spotkania i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Końcowy wynik tego spotkania to 19:10. Na najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z Kaźmierza, pokonując w meczu o trzecie miejsce SP 1 Szamotuły.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1 miejsce – SP Pniewy,
2 miejsce – SP 3 Szamotuły,
3 miejsce – SP Kaźmierz,
4 miejsce – SP 1 Szamotuły.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Maciej Olech, Jakub Sitarski, Kacper Góral, Mateusz Janiak, Adrian Janiak, Paweł Ochla, Cezary Fliger, Mikołaj Hercog, Olek Tomczak, Bartek Bukowski, Oskar Kurowski, Tymoteusz Witczak, Jakub Barkowski.