ZŁOTO I SREBRO W OTWARTYCH INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH GMINY DUSZNIKI

W miniony weekend w sali dusznickiego Centrum Animacji Kultury odbywały się Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Gminy Duszniki w szachach. W sumie 50 graczy rywalizowało na dystansie 7 rund, po 60 minut na zawodnika. Gminę Pniewy reprezentowały rodziny Misiewiczów - Jakub z ojcem Jarosławem oraz Fligerów - Cezary i jego ojciec, Tomasz.

W całym turnieju zwyciężył  Maximilian Geski z Korony Zakrzewo, który zremisował tylko w jednym z pojedynków. Czwórka z Pniew przez dwa dni dzielnie walczyła w górnej części stawki. W kategorii uczniów szkół podstawowych grających na co dzień na terenie gminy  Duszniki złoty medal zdobył Czarek, a srebrny - Kuba. W ogólnej  klasyfikacji najwyżej z Pniewiaków uplasował się Cezary, który był ósmy zdobywając pięć punktów na siedem możliwych.

Turnieje organizowane w Dusznikach przez UKS GCK Szach Sękowo cieszą się systematycznie rosnąca popularnością choć organizatorzy co roku starają się zachęcić do udziału w nich jeszcze większą liczbę graczy. W tym miejscu przypominamy o otwartych dla każdego, sobotnich zajęciach prowadzonych w Sękowie przez Stanisława Kaczmarka i Macieja Fligera oraz polubienia fanpage'a i śledzenia  aktualności z życia klubu na Facebooku.