PRACA MOICH RODZICÓW

W ubiegły czwartek 26 marca w ramach zajęć godziny wychowawczej  gościliśmy panią Marzenę Czekała - położną w  Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM w Poznaniu (przy ul. Polnej), którą na co dzień znamy jako mamę Emilki z klasy IVd.

Nasz wyjątkowy gość pojawił się w stroju służbowym wraz z instrumentarium pielęgniarskim tj. strzykawki do pobierania krwi czy do podawania antybiotyków. Oczywiście Pani Marzena nie robiła nikomu zastrzyków, lecz opowiadała o  swoich obowiązkach w czasie pełnienia dyżurów oraz o predyspozycjach, jakie powinna mieć przyszła położna.

Nie wystarczy bowiem ukończyć 3 letnich studiów  na kierunku „Położnictwo"! Należy być cierpliwym, opanowanym, radzić sobie ze stresem i zawsze pamiętać, że najważniejsza jest troska o matkę i dziecko ( co  ciekawe, mężczyzna też może zostać położnym).

Dowiedzieliśmy się również, że w szpitalu przy ul. Polnej dziennie rodzi się ok. 20-24 dzieci. I to właśnie w tym szpitalu w 2007 roku urodziły się słynne na całą Polskę pięcioraczki ze Środy Wielkopolskiej.