MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

W ramach projektu  Mądra szkoła czyta dzieciom  odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z udziałem klasy 3e. Zaproszona lektorka p. Agnieszka Janaszak zapoznała uczniów z fragmentami książki pt. „Dwanaście ważnych opowieści.

Polscy autorzy o wartościach dla dzieci”. Uczniowie klasy 3e rozmawiali o szacunku i tolerancji w oparciu o losy małego chłopca - czeczeńskiego uciekiniera. Lektura kolejnego humorystycznego opowiadania o losach bliźniąt Kuby i Buby z książki G. Kasdepki  „ Bon czy ton. Savoir –vivre dla dzieci” była okazją do rozmowy o zasadach dobrego wychowania. Na zakończenie dzieci zilustrowały zapamiętane treści opowiadań. Wystawkę ich prac będzie można zobaczyć w bibliotece szkolnej. Wszystkich zainteresowanych poznaniem dalszych losów naszych bohaterów literackich zachęcamy do czytania.