WYCIECZKA DO STADNINY KONNEJ

W minionym czasie klasa 1b wybrała sie na wycieczkę do stadniny konnej w Lubosinku. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z aktywną formą spędzania czasu wolnego oraz wprowadzenie do tematu kompleksowego pt: "Ź jak źrebię".

Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska jak wygląda koń, zaobserwować jego zachowanie, wyczyścić konia itd. Jednak największą radość sprawiła dzieciom przejażdżka na kucyku. Doskonaliły równiez umiejętność czytania, poprzez rozpoznawanie nazw koni. Dodatkową atrakcją było zobaczenie byka. Tutaj miny już uległy zmianie, gdyż byk był ogromnych rozmiarów i budził postrach. Ufając jednak zapewnieniom gospodarzy jest bardzo przyjazny i da się oswoić.

Dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domu.

Natalia Perz