WARTO CZYTAĆ…

W środę 6.maja klasy 3d i 3e spotkały się w Bibliotece Miejskiej z pisarką Renatą Piątkowską, cenioną autorką książek dla dzieci, laureatką wielu nagród m.in. za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”.

Małym czytelnikom znana jest z tytułów: „Opowiadania z piaskownicy”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski” a młodym miłośnikom zwierząt z książek takich jak „Oko w oko ze zwierzakiem”, „Zbój. Opowiadania o koniach i konikach” czy „Najwierniejsi przyjaciele”.

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które Autorka chętnie odpowiadała. Wyjaśniła również, jak wiele osób jest zaangażowanych w procesie wydawania książek (których ona sama napisała ponad 30).

Pani Piątkowska nie przybyła sama – wraz z nią odwiedziła nas pani lektorka, która przeczytała kilka fragmentów książek. Sądząc po szeroko otwartych buziach i żywych reakcjach – wykonała swoją pracę koncertowo J

Po spotkaniu Autorka chętnie rozdawała autografy i wypisywała dedykacje.

N. Włodarczyk

J. Nizio