• Odwiedziny: 6402085

PRZYLECIAŁA DO NAS SREBRNA WRONA…

Wroniecki Ośrodek Kultury zorganizował już po raz dwunasty  Powiatowy Konkurs Literacki o Złotą , Srebrną i Brązową Wronę. W tym roku uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną wersję legendy o swojej miejscowości.

W konkursie wzięło udział ponad stu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z powiatu szamotulskiego. Nasza uczennica Dominika Marcinkowska  z klasy 5a znalazła się w gronie laureatów uzyskując zaszczytne II miejsce i Srebrną Wronę w kategorii szkół podstawowych, a Zuzia Nowak z klasy 6c otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu.
Uroczystość miała charakter koncertu. Po rozdaniu nagród i odczytaniu fragmentów nagrodzonych prac mieliśmy okazję wysłuchać  poezji śpiewanej i artystycznej recytacji w wykonaniu młodych artystów z  poznańskiego  CK Zamek.
Pracę Dominiki możecie przeczytać w załączeniu.
Przypominamy, że w 2013 roku Asia Pietrzak ( obecnie gimnazjalistka) zdobyła Brązową Wronę a  jej tekst został zamieszczony w specjalnym wydawnictwie – zbiorze nagrodzonych prac z lat 2007-2014.
GALA FINAŁOWA