SŁODKIE CZARY – MARY…

A my już wiemy, jak powstają nasze ulubione słodycze… Dowiedzieliśmy się tego będąc na wycieczce, w fabryce cukierków w Poznaniu. Najpierw jest karmel. Następnie różne dodatki i powstaje bajecznie kolorowa masa.

I właśnie z takiej masy każdy z nas własnoręcznie wykonał lizaka. Dla siebie, dla siostry, brata, mamy lub taty. Pracowaliśmy z ogromnym zaangażowaniem i wielką radością. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i cukierki. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Rynku. Kupiliśmy pamiątki, a na zakończenie zwiedzania wysłuchaliśmy hejnału i obejrzeliśmy słynne poznańskie koziołki, które trykały się 12 razy. To była bardzo udana wycieczka.

Uczniowie kl. 1f i 2b