SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY I B

W  poniedziałek  21 września 2015r.   w ramach projektu „ Szkoła Współpracy „ miało  miejsce spotkanie integracyjne  Rodzice- Uczniowie- Wychowawca klasy IB w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej  w Dąbrowie.

Po przybyciu na miejsce  spotkaliśmy się z  panią Moniką Kubiak- przewodnikiem,  a zarazem leśnikiem. Pani Monika  Kubiak szczegółowo opowiedziała wszystkim zgromadzonym o tym atrakcyjnym miejscu spełniającym różnorodne funkcje (zadania):

-produkcyjne (zbiór nasion, produkcja sadzonek, uprawa świerków),
-naukowe (projekty realizowane przez Instytut Badawczy  - Leśnictwa),
-dydaktyczno-rekreacyjne (sale wystawowe wyposażone w gabloty z profilami glebowymi, eksponatami, spreparowanymi zwierzętami takimi jak: ssaki, ptaki i owady leśne, ułatwiającymi proces nauczania).

Następnie dzieci wraz z rodzicami oraz wychowawcą klasy panią Urszulą Magdziak korzystały z rozpalonego ogniska piekąc i zajadając pyszne kiełbaski oraz smaczne ciasto.

Później wszyscy  wykorzystali  w pełni wolny czas na różnorodne gry i zabawy na  świeżym powietrzu.

Pogoda dopisała, było super!