• Odwiedziny: 6402040

Nauczyciele zajęć komputerowych klas 1-6

Koordynatorzy: Aleksandra Krzyżańska, Marek Wendt

Cel:

• zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny oraz promocja nowoczesnych metod nauczania wśród nauczycieli.
  • uświadomienie uczestnikom możliwości płynących z bezpiecznego korzystania z internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy.
  • promowanie wykorzystywania smartfonów, tabletów, laptopów i internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.

Projekt będzie zintegrowaną częścią Ogólnopolskiego Konkursu „JESTEM SMART”.  Organizatorem konkursu jest wydawca kwartalnika „IT w Edukacji” . Konkurs odbywać się będzie pod patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

REGULAMIN KONKURSU I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE - TUTAJ

Kategorie działań projektowych:

• ·         WYKONANIE PRAC NA KONKURS PLASTYCZNY – klasy 1 – 3 -(praca indywidualna). Wykonamy grafikę w programie komputerowym lub zdjęcie, które zapiszemy w formacie .jpg
  • ·         STWORZENIE FILMU NA KONKURS – klasy 4-6 - (praca w grupach). Pokażemy i opowiemy o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystamy z internetu i smartfonów.

HARMONOGRAM:

• Październik – zgłoszenie konkursu do Organizatora