PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„Książka to mędrzec  łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

W dniach od 5 do 13 października 2015 roku uczniowie  klas pierwszych naszej szkoły  zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczanie książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona czytelników biblioteki. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania księgozbioru i dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Po wypożyczeniu pierwszej wymarzonej książki, panie bibliotekarki ogromnym, magicznym ołówkiem dokonały pasowania każdego z uczniów. Pierwszoklasiści, już jako czytelnicy biblioteki szkolnej, otrzymali w prezencie kolorową zakładkę  do książki, a do klasy życzenia książki. Uczniowie klas pierwszych na pewno z radością będą wspominać ten ważny w ich szkolnym  życiu dzień.

Dziękujemy serdecznie Pani Natalii Włodarczyk za wykonanie magicznego ołówka oraz przepięknych  sówek – broszek, które dumnie spoglądały na naszych pierwszaków.

Małgorzata Woźna i Lidia Chudziak