ZBIÓRKA ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH BEZ BATERII

27.10-13.11 2015 r.

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata - Clean Up the World  2015" bierzemy udział w V edycji ogólnopolskiej zbiórki zużytych telefonów komórkowych. To ogólnopolska akcja ekologiczna, w której zebrane, zużyte lub uszkodzone telefony zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął Pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
            Od 27 października do 13 listopada 2015 r. będzie można przynosić zużyte lub uszkodzone telefony bez baterii do kartonu obok portierni.

Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony.

Samorząd Uczniowski SP Pniewy