„CZYTAMY, PONIEWAŻ… LUBIMY”

W ramach współpracy biblioteki szkolnej ze świetlicą szkolną dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki – Agata i Dorota, przeczytały fragmenty opowiadania Marzeny Kwietniewskiej – Talarczyk „Lusia, gdzie jesteś?” propagując czytelnictwo w naszej szkole.

Z myślą o młodszych czytelnikach powstała seria „Zaopiekuj się mną” dostosowana i przeznaczona dla młodszych odbiorców. Dziewczynki przeczytały pouczającą historię o małym Łukaszu i jego przyjaźni z kotką Lusią. Dzięki tej książce mały czytelnik dowie się, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialności i co można zrobić, aby poprawić swoje zachowanie. Dzieci poznają ważne wartości i uczą się wprowadzać je w życie. Pierwszaki ze świetlicy szkolnej z zapartym tchem słuchały pouczającej, wzruszającej i ciepłej relacji pomiędzy chłopcem  i zwierzątkiem. Na koniec spotkania dzieci wykonały przepiękne kolorowe ilustracje dotyczące treści opowiadania.

Małgorazta Woźna