CO KRYJĄ BIBLIOTECZNE ZAKAMARKI?

W miniony piątek tj. 30 października, drugoklasiści udali się z wizytą do Biblioteki Miejskiej. Po krótkim przypomnieniu zasad obowiązujących czytelnika, ustaleniu elementów z jakich zbudowana jest każda książka, uczniowie 2e mieli możliwość zgłębienia wszystkich bibliotecznych sekretów. Z detektywistycznym zacięciem badali, jak długa jest najdłuższa książka w księgozbiorze i czy pomieści ją biblioteczny korytarz oraz co skrywa książka – przytulanka. Sprawdzali co zmieściło się w najmniejszej książeczce oraz o ile jest ona mniejsza od tej największej.

Po znalezieniu wszystkich tajemniczych tropów, uczniowie wysłuchali przewrotnej opowieści  „Co za szczęście – Co za pech” – niezwykłej historii o zwykłym dniu małej dziewczynki  Amandy, a w zasadzie o tym, co jej nie spotkało, choć mogło. Książeczka, jak wszystko tego dnia, okazała się wyjątkowa, bo nikt do dziś nie wie, gdzie był jej początek, a gdzie koniec…  W doskonałych nastrojach, z nową wiedzą dzieci wróciły do szkoły.

Dziękujemy Pani Natalii za ciepłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.

W. Kociemba