ZAKOŃCZONY PROJEKT SZKOLNY „ ŚWIĘTY TO PRZYJACIEL”

Dnia 02 listopada 2015 roku zakończyliśmy szkolny projekt „ Święty to przyjaciel.”  W barwnym Korowodzie Świętych nauczyciele wraz z uczniami przeszli ulicami miasta.

Uczniowie wspaniale wywiązali się z zadań  przygotowując atrybuty i stroje świętych, a także tabliczki z imieniem swojego patrona. Droga korowodowa prowadziła przez cmentarz miejski, gdzie w czasie marszu modliliśmy się za zmarłych Patronów naszej szkoły czyli Powstańców Wielkopolskich. W czasie Korowodu towarzyszył wszystkim śpiew różnych zespołów dziecięcych, a w chwilach postoju uświetniał pochód taniec dziecięcy nawiązujący do tematu projektu. Korowód świętych dotarł do parafii św. Jana, gdzie oczekiwał nas  ksiądz proboszcz Włodzimierz ze słodką niespodzianką. Tam również ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu literackiego nt. świętych. Na konkurs wpłynęło 20 prac. Laureatką konkursu została Martyna Rabska z klasy 5e.  Gratulujemy!!!