RUSZYŁA „AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Dnia 7 listopada 2015 biblioteka szkolna rozpoczęła kampanię „ Cała Polska czyta dzieciom”, promującą czytelnictwo w naszej szkole.

Z pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z książką chętnie skorzystała pani Natalia Włodarczyk, nauczycielka ze świetlicy szkolnej. Przybyli również  uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Jolantą Nizio. Nasz gość z niezwykłym wdziękiem przeczytał książkę Ralfa Butschkowa oraz Birgit Bergander  pt. „Mam przyjaciółkę księgarkę” z serii Mądra Mysz. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania o wizycie Zuzi w księgarni, która kupiła książkę na urodziny przyjaciółki. Pani Natalia w interesujący sposób  przypomniała jak działa księgarnia i jaka jest różnica między księgarnią i biblioteką.

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej celem wypożyczenia innych książek edukacyjnych z serii Mądra Mysz, która w ciekawy i przystępny  sposób przedstawia dzieciom różne zawody, a co najważniejsze – uczy szacunku do każdej pracy.

Wkrótce na gazetce szkolnej przy bibliotece będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych dzieci z klasy 1a.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!