PIĘKNO ZIEMI RODZINNEJ, CZYLI O SPOTKANIU Z PIĘKNYM TORUNIEM

W ramach tegorocznych ferii, postanowiliśmy (czyli grupa 14 dzieci z ERM-u wraz  z s. Anną) wyjechać na kilka dni do Torunia. Gościnne progi dla naszej wyprawy znaleźliśmy  w Szkole Podstawowej nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, w której do niedawna pracowała s. Anna, a gdzie my teraz  otrzymaliśmy nocleg i pyszne jedzenie.

W czasie pobytu oprócz poznawania historii i legend dotyczących Torunia, mogliśmy podziwiać jego piękno i to zarówno w ciągu dnia jak i o zmroku, kiedy to całe Stare Miasto skąpane jest w świetle.

Jak wiadomo Toruń słynie z pysznych pierników i dlatego nie mogło nas zabraknąć w Muzeum piernika, gdzie nie tylko poznaliśmy proces jego powstawania, ale i sami własnoręcznie go wypiekaliśmy.

Niesamowitą przygodę z nauką mogliśmy przeżyć w Młynie Wiedzy, gdzie  w doświadczalny, namacalny sposób odkrywaliśmy tajemnice świata nauki. Przedłużeniem tego doświadczenia stał się seans „Barwy kosmosu”, który obejrzeliśmy w czasie naszej wizyty w Planetarium. Po tych wszystkich emocjach i przeżyciach, udaliśmy się na jedno  z lodowisk, aby tam przy muzyce, dać upust swojej energii i móc w pełni nacieszyć się  tym, co dane nam było doświadczyć.

To był dobry i niezapomniany czas….

Uczestnicy wyprawyJ i s. Anna