PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA - PRAWIE 56 KG MONET !

Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.”

Henryk Sienkiewicz

To wspaniałe, że nasza społeczność szkolna po raz kolejny wykazała się dobrym sercem.
W grudniu i styczniu nasza szkoła włączyła się w wielką, ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej - akcję Góra Grosza.

Głównym celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W tej edycji udało nam się zebrać  55,7 kg monet o wartości 1049,75 zł. Zespołami klasowymi, którym udało się zebrać najwięcej są klasy 1h i 6c. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy.
Warto dodać, że to nie jedyna charytatywna akcja, w którą się włączyliśmy – 10 stycznia wolontariusze z naszej szkoły zebrali do puszek łącznie 3568,97 zł podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.