NA SZÓSTYM MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE

Reprezentacja naszej szkoły , po bezapelacyjnym zwycięstwie w eliminacjach powiatowych, zajęła szóste miejsce w Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Zbąszyniu. W ocenie obserwatorów drużyna złożona w całości z zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szach” w Sękowie, rozstawiona jako jedenasta wśród 49 drużyn, była „czarnym koniem” zawodów. Bardzo niewiele, ale jednak zabrakło, do awansu do Mistrzostw Polski.

Ta czwórka pniewian od lat osiąga w szachach bardzo dobre wyniki. Cezary Fliger, Jakub Misiewicz, Oskar Kurowski i Emilia Kurowska od kilku lat razem trenują i grają, a w swojej dyscyplinie sportu  reprezentują Szkołę Podstawową w Pniewach, Gminę Pniewy oraz klub. W Zbąszyniu ta piękna przygoda dobiegła do końca pewnego etapu, bo dwaj pierwsi kończą już naukę w podstawówce i w tego rodzaju zawodach mogli wystąpić po raz ostatni. Znać było w tym występie szachową determinację, a jednocześnie doświadczenie i zimną krew. Cała czwórka zaprezentowała się rewelacyjnie.

Najlepsze zawody w swojej karierze rozegrał Jakub Misiewicz. Wygrał sześć z siedmiu meczów, w tym trzy z zawodnikami II i I kategorii szachowej. Sam „nagrał” ranking 1750, który powinien zachęcać do dalszych treningów i kontynuowania przygody z szachami. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej Jakub był dziewiąty na 214 grających. Pięć partii wygrał Oskar Kurowski, uzyskując ranking 1525. Cztery punkty na najtrudniejszej pierwszej szachownicy zebrał Cezary Fliger (1538), a trzy Emilia Kurowska (1375). Drużynowo nasi przegrali tylko z dwoma zespołami, które awansowały do Mistrzostw Polski – Szkołą Podstawową nr 17 z Kalisza i Szkoła Podstawową w Zbąszyniu. Jako trzecia drużyna awans wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 46 w Poznaniu.

Pniewianie do końca byli „w grze”. W ostatniej rundzie dobrze znana im ekipa ze Zbąszynia zdołała jednak pokonać ich 3:1. W zbąszyńskiej Szkole Podstawowej gry w szachy uczą się wszystkie dzieci – co najlepiej tłumaczy fakt, że w pierwszej piątce, oprócz reprezentacji z Kalisza i Poznania, znaleźli się jeszcze tylko zbąszynianie. Wynik pniewian na tym tle jest więcej niż bardzo dobry.

Zawodnikom gratulujemy!

Dziękujemy  panu Maciejowi Fligrowi za pełnienie opieki nad uczniami.

Link do oficjalnych wyników: