REKOLEKCJE SZKOLNE: „ MIŁOSIERNI JAK OJCIEC”

W poniedziałek 14 marca 2016r. rozpoczęliśmy nasze rekolekcje wielkopostne.

Nauki rekolekcyjne głosi o. Konstantyn OFM z Osiecznej.

W pierwszy dzień rekolekcji uczniowie klas IV-VI po wysłuchanej konferencji udali się w pielgrzymce do Sanktuarium Świętej Urszuli Ledóchowskiej, by przejść przez Bramę Miłosierdzia.

Natomiast klasy I-III wzięły udział w Drodze Krzyżowej, wysłuchały nauki rekolekcyjnej i pochyliły się nad tajemnicą chrztu przygotowując książeczkę do filmu: „ Narodzeni dla nieba.”

Zakończyliśmy dzisiaj drugi dzień rekolekcji. Klasy I-III po wysłuchanej nauce rekolekcyjnej udały się do Sanktuarium Świętej
Urszuli Ledóchowskiej. Natomiast klasy IV-VI rozpoczęły dzień od odprawienia Drogi Krzyżowej w parafii św. Jana Chrzciciela,
a następnie spotkały się z Ojcem Konstantynem, by wysłuchać nauki rekolekcyjnej.

Zakończyliśmy rekolekcje szkolne. W ostatnim dnu rekolekcji wzięliśmy udział we Mszy św. sprawowanej przez Ojca Konstantyna
w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W szkole uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne
pt. "Jubileusz Chrztu Polski", natomiast klasy IV-VI tworzyły grę planszową pod hasłem: Droga do świętości.