WITAJ WIOSNO!

Wiosna przybyła do nas w poniedziałek, 21 marca, toteż klasy IV-VI postanowiły godnie ją przywitać. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie równego, pomysłowego przebrania z kategorii „zawody” oraz hasła na przywitanie wiosny.

Świętowanie rozpoczęliśmy od tego, że p. Dyrekor przekazała symboliczny klucz do bram szkoły  Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Sarze Dobosz, gdyż właśnie w „Pierwszy Dzień Wiosny” przypada również „Dzień Samorządności”.  Następnie w uroczystym pochodzie ruszyliśmy szukać wiosny. Po drodze odwiedziliśmy zaprzyjaźnione szkoły – Gimnazjum i Zespół Szkół w Pniewach, wręczając barwne motyle. Motyle są symbolem akcji Motylego Wolontariatu działającego przy Hospicjum Palium pt.: "ZRZUĆ KOKON – DZIEŃ MOTYLA = DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI" oraz inaugurują trwającą w naszej szkole do 8 kwietnia zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Otorowie. Po powrocie przeszliśmy na halę widowiskowo – sportową, gdzie  p. Dyrektor  wręczyła stypendia naukowe i dypomy w konkursie matematycznym. Potem  nastąpiło rozstrzygnięcie wiosennych konkursów: Konkursu plastycznego na karykaturę nauczyciela” i „Konkursu o Złote i Srebrne Kalesony” dla najlepiej przebranego zespołu klasowego. Ten ostatni wzbudził duże emocje, bo wiele klas  rzetelnie przyłożyło się do swojego stroju. Kolejną atrakcją były „Wybory Wiosennej Miss i Mistera Szkoły 2016”. Trzynastu kandydatów i czternaście kandydatek z klas IV-VI stanęło w szranki w trzech konkurencjach: Autoreklama, Strój Wiosenny i Sprawdzian Wiedzy. Trzeba przyznać, że komisja miała twardy orzech do zgryzienia, ostatecznie jednak wyłoniono laureatów. Na koniec wystąpił szkolny kabaret pod opieka p. Doroty Nowaczyk – Marcinkowskiej.Wiosenna, radosna, pełna pozytywnej energii atmosfera zagościła w naszej szkole – „Pierwszy Dzień Wiosny” uważamy za udany!

Wyniki wiosennych konkursów:

I „Konkurs plastyczny na karykaturę nauczyciela

1.  Ola Makowska  kl.4a
  2.  Dominika Buczek kl.4a
  3.  Adrianna Pigla kl.5d

II „Konkursu o Złote i Srebrne Kalesony

• Złote Kalesony – klasa 5b „Aktorzy”
  • Srebrne Kalesony – klasa 5e „Mechanicy”
  • Wyróżnienia – klasa 6c „Kucharze”, klasa 4d „Raperzy” i klasa 4c „Prawnicy”

III „Wybory Wiosennej Miss i Mistera Szkoły 2016”.

• Wiosenna Miss Szkoły 2016r. – Otylia Dominikowska kl.4d
  • Wiosenna  Wice Miss Szkoły 2016r. – Anna Kawa kl.5b