SPOTKANIE KLAS PIERWSZYCH Z POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, ktore uczą jak należy się zachowywać w poblizu ulic. W celu poszerzenia tej wiedzy bierzemy udział w licznych warsztatach i konkursach wiedzy o bezpieczeństwie. Tym razem również udało się wśród uczniów naszej szkoły zdobyć wyróżnienie w konkursie pt "Odblaskowo - bezwypadkowo".

Nagrodą były kamizelki odblaskowe dla kazdego ucznia klasy pierwszej. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z panem policjantem, który pomimo licznych obowiązków zawitał w szkolnych progach. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w quizie, odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa, wykorzystując jedną z metod OK. Znając cel spotkania, iz "Bezpiecznie, to wiedzieć i znać" - przystąpiły do dzialania. Czynnie uczestnicząc w spotkaniu poprzez taniec, wiersz, śpiew czy rozmowę. Mamy nadzieję, iż choć trochę zaszczepilismy naszym uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w dzisiejszym świecie, a policjant bedzie kojarzył się dzieciom jako osoba, ktorej nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Jolanta Nizio, Natalia Perz