AWANS DO FINAŁU REJONU

Marzec obfitował w sportowe sukcesy sportowców ze Szkoły Podstawowej  w Pniewach.

Na początku miesiąca rozgrywane były Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. Podczas tego turnieju nasi reprezentanci bronili tytułu zdobytego przed rokiem. W gronie czterech drużyn okazaliśmy się najlepsi, pewnie pokonując rywali. Wygraliśmy z SP 1 Szamotuły 49:7, SP Kaźmierz 31:4 oraz SP 3 Szamotuły 16:12. Tytuł Mistrzów Powiatu pozostał w Pniewach!

23 marca 2016r. drużyna Szkoły Podstawowej w Pniewach reprezentowała powiat szamotulski w Półfinale Rejonu w Piłce Koszykowej Chłopców.  W turnieju rozgrywanym w Opalenicy, rywalizowali mistrzowie powiatu nowotomyskiego, obornickiego i szamotulskiego. Grano systemem „każdy z każdym”. W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy zespół z  Rogoźna.  W drugim pojedynku musieliśmy uznać wyższość faworyta rozgrywek, zespołu
z Opalenicy.  Ostatecznie zakończyliśmy turniej na drugim miejscu, które zapewniło nam awans do Finału Rejonu, który rozegrany zostanie 12 kwietnia 2016r. w Opalenicy.

Szkołę reprezentowali uczniowie trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym „Pniewiak” Pniewy: Cezary Fliger, Paweł Ochla, Jakub Dziubek, Tymoteusz Witczak, Oskar Kurowski, Kacper Szymański, Paweł Andrzejak, Maksymilian Schmidt, Piotr Piosik, Eryk Hoły, Dawid Kowalski, Piotr Gomuła.