PRACA ŁĄCZY POKOLENIA

W czwartkowe popołudnie 5 maja 2016 r. na skwerku przy markecie „Biedronka” pod okiem specjalisty od zieleni Pana Pawła Puka dzieci kl. I e ze Szkoły Podstawowej w Pniewach ?z łopatkami i grabkami, a Seniorzy z łopatami i grabiami dzielnie pracowali przy przygotowaniu podłoża pod nasadzenia krzewów, drzew i roślin ozdobnych. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, roznosiły ziemię, grabiły, wybierały chwasty, kamienie, aż miło było patrzeć jak ze sobą współpracują. Wcześniej uczestnicy Centrum Integracji Społecznej „Ostoja” w Pniewach z terenu usunęli gruz i inne materiały uniemożliwiające kopanie gruntu.

Zadanie wykonywane jest przez Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” realizujące projekt pn. „MIEJSCE Z PERSPEKTYWĄ” w ramach programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im Stefana Bryły z siedzibą w Warszawie.