SPOTKANIE 2A i 2E

26 września b.r. miało miejsce wielkie spotkanie integracyjne, gdyż wzięły w nim udział dwie klasy 2 a i 2 e wraz z rodzicami dzieci i wychowawczyniami.

Na miejsce spotkania wybraliśmy Koźle, które od nie tak dawna działa jako wioska tematyczna. Na terenie wioski jest kilka punktów, które zapoznają dzieci z tajnikami przyrody i dawnymi urządzeniami rolniczymi. Bazy te to Gajówka Kozłówka czy Kozielsko. Na rozwidleniu dróg, spotkaliśmy Babę z Koźla i musieliśmy wybrać, w którą stronę pójść. Wybraliśmy właściwie bo doszliśmy do świetlicy. Tam działa Młyn Koźlak, gdzie pani w stroju ludowym zaprezentowała ekspozycję młynarstwa. Poznaliśmy naocznie i własnoręcznie jak działały żarna, wiatrak, przypomniano rodzaje zbóż i odmian mąk. Potem udaliśmy się do zagrody pana sołtysa, oczywiście ubranego w dawny strój chłopski. Zobaczyliśmy w jakich warunkach żyją i co jedzą m.in.: świnki wietnamskie, owce, daniele, króliki, kaczki, kury, bażanty, kucyki - można było nakarmić niektóre zwierzęta. Nad pięknym stawem  czekały na nas smaczne kiełbaski i placek. Sołtys zadbał o konkursy i konkurencje sportowe. Rodzice mogli dopingować swoje pociechy. Pogoda nam dopisała. Żal było odjeżdżać, ale piękne wrażenia pozostaną w naszej pamięci.

J. Nizio i J. Słupska