CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dnia 7 listopada 2016roku w sali multimedialnej odbyło się kolejne spotkanie z książką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem nasze zaproszenie przyjęła pani Agnieszka Raczkowska, nauczycielka z gimnazjum. Słuchaczami byli uczniowie klasy 3e wraz z wychowawczynią panią Weroniką Kociembą. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom wzruszające opowiadanie „Bunio trafia w dobre ręce”, a zrobiła to w sposób niezwykle urokliwy.

Książka ta to jedna z tych pozycji, które uczą dzieci empatii, zrozumienia i  odpowiedzialności. Nasz gość przypomniał,  jak należy postępować ze zwierzętami i jak się o nie troszczyć. Piękne, kolorowe ilustracje, które pokazywała pani Agnieszka, bardzo przyciągały oko i niezwykle podobały się  dzieciom. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu  z książką rozbudzi ona wyobraźnię wielu najmłodszych czytelników.

Małgorzata Woźna i Lidia Chudziak