MUZOMOBIL W NASZEJ SZKOLE

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie uczestniczą w wielu ciekawych, rozwijających wiedzę i umiejętności projektach. Jednym z nich jest Muzomobil, a więc koncerty organizowane przez Filharmonię Poznańską na terenie naszej  szkoły. Te spotkania muzyczne w niebanalny sposób przybliżają słuchaczom sylwetki wybitnych muzyków oraz prezentują historię powstania instrumentów muzycznych.

Pierwszy, z pięciu zaplanowanych koncertów, zatytułowany  „Spotkania kompozytorów – Podróże w czasie i przestrzeni” odbył  się 24 października br. Muzycy zaprezentowali uznane działa klasyki oraz przedstawili warsztat prawdziwego kompozytora. W magiczny sposób przenieśli słuchaczy do świata najsłynniejszych kompozycji. Zachwyciły między innymi: romantyczne „Dla Elizy” Ludiwga van Beethovena, przepełnione improwizacją „Summertime”, z opery „Porgy and Bass” autorstwa George’a Gershwin’a, jak również znane z wielu filmowych ścieżek muzycznych „Bésame mucho”, skomponowane przez Consuelo  Velázquez. Na „szkolnej scenie” zabrzmieli kompozytorzy, którzy w rzeczywistości nie mogliby się spotkać.

To było piękna, muzyczna podróż.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.