KWILECKIE KOLĘDZIOŁKI

W piątek 16 grudnia, dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w "Powiatowym Przeglądzie Piosenki Świątecznej".

Organizatorem było Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji. Przegląd odbył się w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii uczniów klas I- III wystąpiła Kinga Grabowska, a w kategorii uczniów klas IV- VI Hanna Marcinkowska. Dziewczynki wspierały ich mamy.

Impreza została przygotowana perfekcyjnie. Dzieci oceniało profesjonalne jury. Wszystkich występujących było ponad 20. W czasie obrad jury podziwialiśmy występy zespołu akordeonistów z Sierakowa oraz chóru dziecięco-młodzieżowego z Kwilcza. Poziom konkursu był bardzo wysoki.Nasze dziewczyny godnie zaprezentowały przygotowane utwory. Tym razem nie udało się zdobyć żadnego miejsca, ale "przegrać"w tak doborowym towarzystwie (wiele dzieci to uczniowie szkół muzycznych), nie jest żadną ujmą. Dziewczyny powróciły bogatsze o piękne przeżycia, doświadczenia, ze świetnymi pluszowymi misiami i dyplomami oraz pewnie małym niedosytem...

Jola Słupska