POZNAJEMY CIAŁO CZŁOWIEKA

Ciało człowieka to niezwykle interesujący temat. Podczas wtorkowych zajęć, uczniowie klasy III c oraz III e, mieli okazję „przyjrzeć się bliżej swojemu szkieletowi".

Po dokładnym obejrzeniu modelu szkieletu człowieka, wysłuchaniu prezentacji, przygotowanej przez zaproszonego gościa oraz uzyskaniu odpowiedzi na wszystkie, nurtujące pytania, dzieci samodzielnie wykonały książeczkę, w której zgromadziły  wiedzę na temat budowy ciała. Książeczka składa się z kilku nakładających się na siebie warstw, przedstawiających kolejno: postać autora, narządy wewnętrzne oraz szkielet człowieka. Odsłaniając kolejne strony dowiadujemy się, co znajduje się w naszym ciele. Ponadto dzieci dowiedziały się jak dbać o swoje kości - co jeść, jak właściwie nosić plecak oraz prawidłowo siedzieć na krześle.

Poniżej efekty pracy. Śmiech