ETAP POWIATOWY XXI KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

27 lutego 2017 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach odbył się etap powiatowy XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski z siedzibą w Poznaniu. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-6 oraz gimnazjów. Tematyka  obejmuje m.in.: historię, zabytki, gwarę oraz przyrodę naszego regionu.

W zmaganiach szczebla powiatowego wzięło udział 5 szkół: Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Obrzycku, Szkoła Podstawowa w Nojewie, Gimnazjum im ks. Mariana Maciejewskiego w Pniewach oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów:

Magdalena Szukała              kl. 6b

Jacek Chudziak                    kl. 6b

Joanna Wojcińska                kl. 5a

Stanisław Kozubowski         kl. 5a

Jakub Markiewicz               kl. 5a

Bartosz Bławat                     kl. 4b

Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali upominki, które ufundował Urząd Miejski Pniewy. Natomiast Starostwo Powiatowe w Szamotułach sfinansowało poczęstunek dla gości.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Lidia Chudziak