II A, II B i I A W POZNANIU

Dnia 21 listopada 2017 roku uczniowie klasy 2a, 2b i 1a wybrali się do Poznania. Celem wycieczki było zwiedzanie INEA Stadionu oraz muzeum Blubry- poznańskie legendy w 6D.

Podczas zwiedzania stadionu uczniowie zobaczyli salę konferencyjną, szatnię gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, lożę prezydencką, salę legend, trybunę prasowąoraz lokomotywę. Poczuliśmy się jak prawdziwi piłkarze drużyny Lecha Poznań. Otrzymaliśmy również pamiątkowe gadżety. Następnie udaliśmy się do muzeum Blubry – poznańskie legendy w 6D. To wyjątkowe miejsce, w którym poczuliśmy ducha dawnego Poznania. Wsiedliśmy do kapsuły czasu, która przeniosła nas w przeszłość. Poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które przedstawiają dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej.
Wycieczkę zaliczamy do udanych :)

K. Czarnecka

K. Antkowiak-Kotulska