W HOŁDZIE POWSTANCOM WIELKOPOLSKIM

W grudniu 2017 roku, tydzień przed 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego  klasy4e i 4g wraz z wychowawcami udały się do Poznania aby uczcić powstańców i poszerzyć swoją wiedzę na temat tego powstania.

Wycieczka rozpoczęła się pod hotelem „ Bazar” gdzie w 198 roku zatrzymała się Ignacy Jan Paderewski. Następnie wszyscy podeszli pod pomnik 15 Pułku Ułanów Wielkopolskich gdzie zapalono znicz i złożono symboliczny bukiet biało-czerwonych kwiatów. Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w Muzeum Postania Wielkopolskiego oraz w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym. w obu placówkach muzealnych uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych przygotowanych przez wychowawców oraz wypełniali karty pracy.  Karty pracy dotyczyły nie tylko zwiedzanych obiektów ale także zasad zachowywania się w muzeach.

Wycieczka została przygotowana dzięki współpracy z Odziałem PTTK w Szamotułach w ramach projektu "Poznajemy Wielkopolskę", Oddział PTTK sfinansował przejazd dzieci autokarem do Poznania.

A.Raczkowska  wychowawca 4g i D.Norek wychowawca 4e