Imieniny: Marii, Marzeny

MÓJ NAUCZYCIEL - MÓJ AUTORYTET! - Szkoła Promująca Zdrowie Psychiczne Nauczycieli

My nauczyciele pochylamy się każdego dnia nad problemami dotykającymi naszych uczniów. Staramy się na miarę możliwości wspierać i pomagać w ich rozwiązywaniu. Z wielkim zadowoleniem postanowiliśmy włączyć się w projekt, który zauważa również potrzeby nauczyciela, ma ambicje stworzenia wsparcia także dla nas.

Cel: wprowadzenie idei aktywnej promocji i profilaktyki zdrowia psychicznego kadry pedagogicznej. Szkoła Promująca Zdrowie Psychiczne Nauczycieli to miejsce, w którym zapobiega się zaburzeniom psychicznym kadry pedagogicznej, dba o rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu

Projekt realizowany jest przez fundację ProPort z pieniędzy Marszałka Województwa:

Po wypełnieniu anonimowych ankiet przez zdecydowaną większość pracowników szkoły, nasza placówka została zakwalifikowana do kolejnego etapu.

Czterech mentorów weźmie udział w czterech szkoleniach pt.
- Nie spalaj się! Stres i wypalenie zawodowe.
- Zdrowe myśli - zdrowe emocje - zdrowe działania.
- Poczucie sprawstwa i własnej skuteczności.
- Komunikacja międzyludzka. Podstawy porozumiewania się w szkole.

W przyszłości odbędą się spotkania, podczas których mentorzy podzielą się pozyskaną wiedzą.

O działaniach związanych z realizowanym projektem można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Jesteśmy dumni z kolejnego certyfikatu uzyskanego przez naszą szkołę. Projekt realizowany przez Fundację Proport przy współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego stawiał sobie za cel promowanie postaw i działań wspierających zdrowie psychiczne nauczycieli. Znakomita kondycja nauczyciela, także w obrębie strefy psychicznej to bardziej efektywna praca na rzecz naszych wychowanków.

Robert Poczekaj