Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wlkp. w Pniewach

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 4972280
  • Do końca roku: 100 dni
  • Do wakacji: 273 dni
 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-22

  Imieniny: Maury, Milany

BIWAK ŚWIETLICZAKÓW W BUCHARZEWIE

W miniony weekend 7.04 2018 r. „Świetliczaki” wraz z wychowawczyniami: Magdaleną Gwardyś , Agnieszką Rogalską, Agnieszką Janaszak i mamą Kalinki - Kamilą Kowalką, wyjechali na dwudniowy biwak profilaktyczny do gospodarstwa agroturystycznego „Chata Zbójców” pani Dagmary Michalskiej – Kołek w Bucharzewie. Wyjazd był częścią projektu „Nałogi to nie dla mnie” oraz nagrodą dla dzieci biorących udział w przedstawieniu „Piękna i Bestia” (I tura). Pobyt dzieci został dofinansowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu promocji zdrowia, budowania poczucia własnej wartości, uświadomienia negatywnego wpływu używek na organizm młodego człowieka oraz kształtowania postaw prozdrowotnych.


Uczestnicy rozpoczęli biwak podchodami – w leśnych zakamarkach, szukali kopert z zadaniami promującymi zdrowy styl życia, odgadywali wierszowane zagadki związane z działaniem używek na organizm młodego człowieka. Po trudach związanych z podchodami odbył się przejazd bryczkami po lesie i nauka jazdy konnej na lonży z instruktorkami. Dla niejednego dziecka była to pierwsza styczność z jazdą na koniu.

Po dniu pełnym wrażeń dzieci odpoczęły przy ognisku z kiełbaskami, napojami i ciastami upieczonymi przez mamy.

Nie mogło zabraknąć tanecznej zumby pod przewodnictwem pani Magdy oraz szeregu zabaw organizowanych przez panie wychowawczynie. Kwietniowy weekend minął błyskawicznie – pogoda i nastroje dopisały. Wszyscy zmęczeni, ale w dobrych humorach, w niedzielę po śniadaniu i podsumowaniu wyjazdu, wrócili autobusem do domu. Ten weekend z pewnością pozostanie                      w pamięci wszystkich uczestników, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnych wyjazdów świetlicowych.


„Świetliczaki” bardzo gorąco dziękują panu Burmistrzowi, pani Małgorzacie Roj i panu Zenkowi Pukowi, bez których pomocy ten wyjazd nie mógłby się odbyć.


M. Gwardyś

A. Janaszak

A. Rogalska