RAJD „DROGA WIELKOPOLAN DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Dnia 19 czerwca 2018 uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w rajdzie będącym częścią szkolnego projektu „ Droga Wielkopolan do niepodległości”. Celem rajdu było zainspirowanie do poznawania historii poprzez aktywne działanie.

Poza tym uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o życiu i działalności Karola Marcinkowskiego, Hipolita Cegielskiego, Dezyderego Chłapowskiego, Emilii Sczanieckiej, Piotra Wawrzyniaka, wykonując różne  zadania. Obliczali % na lokatach bankowych, rozpoznawali rośliny uprawne , maszyny rolnicze oraz udzielali pierwszej pomocy. Uczestnicy rajdu swoim strojem nawiązali do barw narodowych , na mecie śpiewali pieśni patriotyczne.

151 uczniów z klas 6 i 7 w dobrych humorach i przy słonecznej pogodzie pokonało wyznaczone trasy rajdowe . Później wszyscy spotkali się przy ognisku w Dąbrowie.