WYCIECZKA DO POZNANIA KL.2E I 3A

W piątek 19 października klasy 2e i 3a wybrały się do Poznania na wycieczkę w ramach projektu " 10 kroków do niepodległej". W czasie zajęć uczniowie najpierw zwiedzali zabytkowe miejsca miasta z okien starodawnego tramwaju zwanego "Bimba".

Jeżdżąc po mieście słuchali ciekawych opowieści motorniczego, zaznaczali mijane obiekty na mapie i poznawali gwarę poznańską. W drugiej części dzieci wzięły udział w grze miejskiej, w czasie której razem z "powstańcem" spacerowali po ulicach Poznania i nie tylko zwiedzali miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim, ale przede wszystkim bawili się w żołnierzy, którzy mieli mnóstwo zadań do wykonania. Taka zabawa na pewno przybliżyła uczniom klimat dawnych lat.

A. Kobierska i J.Wójcik