POZNAJEMY WIELKOPOLSKĘ!

W kolejny wolny dzień od nauki, czyli 7 kwietnia 2019 r. 44 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewach oraz 4 nauczycieli (E. Krumryk, K. Syk, H. Siminiak-Kucza, L. Węglarz) miło spędzili czas podczas XLII Ogólnopolskiego Wiosennego Rajdu do Kobylnicy połączonego z wycieczką. Na początku uczniowie dowiedzieli się trochę historii powstania miasta i gotyckiego kościoła św. Michała Archanioła w Pobiedziskach oraz poznali Park Krajobrazowy PROMNO.

Trasa całego rajdu wynosiła ok. 9 km. I prowadziła z Kapalicy niebieskim szlakiem poprzez rezerwat Jeziora Drążynek a dalej szlakiem zielonym prze rezerwat Jeziora Dębiniec do stacji Promno -Letnisko. Na mecie tradycyjnie odbywały się konkurencje sportowo-rekreacyjne.

Do domu wróciliśmy o 16: 00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, gdyż była piękna słoneczna pogoda, która sprzyjała spacerowi na świeżym powietrzu.

Napisała i foto L.W.