WIZYTA KLASY 1D U PSZCZELARZA

Dnia 24 maja uczniowie klasy 1d wybrali się do pana Stanisława Antkowiaka, który od wielu lat jest mistrzem pszczelarskim. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zobaczyliśmy pasiekę, nad którą w słońcu latały pracowite pszczoły.

Pan Stanisław przywitał nas w stroju pszczelarza. Każdy z nas mógł założyć na głowę kapelusz z siatką oraz potrzymać w dłoni podkurzacz. Zobaczyliśmy ul, w którym znajdowały się kratki zaklejone pszczelim woskiem. Wewnątrz znajdował się pachnący, pyszny miód. Zobaczyliśmy rój pszczół, trutnie oraz królową. Pan Stanisław pokazał, w jaki sposób pszczoły żądlą i dlaczego wtedy tracą swoje życie. Wiosenne słońce pięknie przygrzewało, wokół pachniała świeżo skoszone trawa. W oddali ciężko pracowały pszczoły.

Tego dnia swoją wiedzę teoretyczną mogliśmy porównać z praktyczną. To była piękna i pouczająca lekcja dzięki Panu Stanisławowi i jego olbrzymiej pasji. Pełni wrażeń, obdarowani słoiczkami z miodem wróciliśmy do szkoły.