CZTERECH NA “PIĄTKĘ” !

Dokładnie tydzień po wywalczeniu awansu, koszykarze Szkoły Podstawowej w Pniewach, wzięli udział w Finale Wojewódzkim Koszykówki 3x3 “Orlik-cup”. Zawody rozegrano w Wągrowcu, a wzięło w nich udział szesnaście najlepszych zespołów z całej wielkopolski.

Pierwszy mecz “Pniewiacy” rozegrali z zespołem SP-4 Konin i ... turniej rozpoczęli od zwycięstwa. Drugi mecz nie ułożył się już tak pomyślnie, w wyniku kontuzji stracili zawodnika ( do końca Finału musieli już grać bez możliwości zmian ) i jednym punktem ulegli rówieśnikom z SP-47 Poznań. Pozwoliło im to jednak awansować do czołowej ósemki z drugiego miejsca. W ćwierćfinale ich przeciwnikiem był zespół SP-1 Ostrów Wlkp. (późniejszy tryumfator całej imprezy). Niestety, nie udało się awansować do czołowej czwórki i znaleźli się w grupie zespołów walczących o miejsca 5-8. Chłopcy po dwóch porażkach nie zamierzali się jednak poddawać. Kolejny mecz to zwycięstwo nad drużyną SP SO Edukator Ostrów Wlkp. W ostatnim, o piąte miejsce ich przeciwnikiem był zespół SP-11 Piła. Także ten mecz wygrali. To zawodnicy Pniewskiego UKS-u mogli podnieść do góry puchar za V miejsce Finału Wojewódzkiego! Gratulujemy, a Maksowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.