NIEZWYKŁA PODRÓŻ

10 grudnia klasy 4a i 4b wyruszyły w niezwykłą podróż. Czwartoklasiści uczestniczyli w przedstawieniu „O dwóch takich, co okrążyli świat” przygotowanym przez Stowarzyszenie Zielona Grupa w ramach projektu „Znani/nieznani: Leon Perkitny i Tadeusz Mroczkiewicz”.

11 września 1926 roku Tadeusz Perkitny i Leon Mroczkiewicz, absolwenci Wydziału Rolniczo-Leśnego Uniwersytetu Poznańskiego, ruszyli w podróż dookoła świata. Ekwipunek wyprawy składał się z dwóch tornistrów, drewnianej kamery z półmetrowym miechem, pudła klisz i... wyrwanej z atlasu mapy świata. Do tego słoik powideł, kilka kiszonych ogórków i sto złotych w gotówce. Miała potrwać cztery lata i przejść do historii polskich wypraw. Została również uwieczniona w dwóch książkach: „Z setką złotych dookoła świata”  i „Okrążmy świat raz jeszcze”.
Uczniowie towarzysząc podróżnikom poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą, poznali wiele mądrości życiowych oraz nauczyli się, jak żyć w zgodzie z naturą. Po przedstawieniu wykonali piękne magnesy, które będą pamiątką odbytej podróży.

Serdecznie dziękujemy Paniom Marii i Zofii Ratajczak za wyjątkową lekcję przyrody, możliwość współtworzenia przedstawienia oraz pobudzające kreatywność  zajęcia warsztatowe.

Uczniowie klas 4a i 4b
                                                                                        z wychowawczyniami