Imieniny: Longiny, Toli

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU”- SPOTKANIE INFORMACYJNO- EDUKACYJNE POLICJANTÓW Z UCZNIAMI Z KLAS I.

W dniu 21 stycznia 2020 roku policjanci z Komisariatu Policji w Pniewach: mł. asp. Krzysztof Mrozek oraz st. asp. Janusz Kowalka, odwiedzili wszystkich uczniów klas I naszej szkoły.

Powodem wizyty były zbliżające się ferie zimowe.  Spotkanie o charakterze informacyjno- edukacyjnym miało na celu wdrożyć uczniów do właściwego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas nadchodzących wolnych dni.

Ferie zimowe to czas, kiedy dzieci przebywają na świeżym powietrzu, siedzą sami w domach, korzystają z komputerów i Internetu.

Mundurowi zwracali uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.
W ramach akcji pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” uczniowie zostali poinstruowani na temat odpowiedniego zachowania się podczas uprawienia dyscyplin zimowych, konieczności zakładania kasku ochronnego oraz ogólnych zasad obowiązujących na stoku. Funkcjonariusze zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie filmowo-plastycznym pt. „Stok nie jest dla bałwanów”. (Wszystkie informację dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.)

Dzieci, które ferie spędzają w domach pouczeni zostali, aby nigdy nie otwierać obcym drzwi do domów i mieszkań. Policjanci przestrzegali również przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie.

Reasumując spotkanie, dzielnicowi zwrócili uwagę na konieczność zakładania elementów odblaskowych po zmroku. Wszystkim pierwszoklasistom, wzorem lat ubiegłych, zostały rozdane odblaski.

Koordynatorzy projektu „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”: B. Wieczorek, J. Bromber