• Odwiedziny: 6420970

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 2020

24 stycznia 2020 roku, z okazji 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z  dumą i szacunkiem wspominaliśmy odwagę Powstańców Wielkopolskich, ich bohaterstwo i gotowość oddania życia za wolność naszej ojczyzny.

Podczas   uroczystości  podsumowaliśmy  udział naszej szkoły  w Projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020.

Projekt przeprowadzany był w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, wdrażany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, przy współpracy  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Celem projektu było podniesienie kompetencji telekomunikacyjnych i informatycznych  nauczycieli i uczniów w 600 placówkach na terenie Wielkopolski, wśród których znalazła się nasza szkoła.

Podjęliśmy decyzję o włączeniu  się do realizacji podprojektu edukacyjnego Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolski, w ramach którego opracowaliśmy materiał dotyczący śladów Powstania Wielkopolskiego  w Pniewach.

Koordynatorzy projektu, pani Agnieszka Raczkowska, pan Maciej Białkowski oraz uczennice Hanna  Marcinkowska, Maja Werner i Konstancja Zajas zapoznali licznie zgromadzonych gości i społeczność szkolną z efektami dwuletniej pracy.

Za wkład pracy i jej rezultaty gratulacje i podziękowania złożyła  pani dr Anna Piesiak – Robak  z  Wydziału Historycznego  UAM w Poznaniu, która pełniła rolę opiekuna merytorycznego.

Galeria zdjęć za: www.pniewy.wlkp.pl  do obejrzenia TUTAJ.