KLASA 5B NA PODWIECZORKU U ANI SHIRLEY

„Feralny podwieczorek” jest zdecydowanie jednym z najciekawszych rozdziałów lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Klasie 5b posłużył on do pochwalenia się ich zdolnościami aktorskimi, umiejętnością tworzenia scenariuszy oraz pomysłowością przy doborze rekwizytów. Zadaniem uczniów było wystawienie krótkiej scenki na podstawie fragmentu omawianej na lekcjach języka polskiego książki.

Piątoklasiści bardzo sumiennie przygotowali się do prezentacji przed klasą: znali swoje teksty, nie zapomnieli o grze aktorskiej, przygotowali rekwizyty (często niesamowicie apetyczne!) oraz przebrali się stosowanie do swojej roli (można było w ten dzień podziwiać na szkolnych korytarzach chłopców w sukienkach).

Uczniowskim występom towarzyszyły gromkie oklaski, ocena koleżeńska oraz podjadanie przepysznych ciasteczek upieczonych przez jedną z dziewcząt.

Katarzyna Syk