NAUCZANIE PRZEZ KODOWANIE W 3C

Jesteś tu: » Strona główna » Szkoła Współpracy » NAUCZANIE PRZEZ KODOWANIE W 3C

NAUCZANIE PRZEZ KODOWANIE W 3C

Dnia 28.09.2017r. w ramach projektu „Szkoła Współpracy” odbyło się  spotkanie integracyjne klasy 3c.

Na początku dziewczynki złożyły życzenia chłopcom z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca. Następnie wszyscy zatańczyli „Despacito”. Po krótkim poczęstunku, uczniowie wraz z rodzicami poznawali przykłady wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.

Za pomocą kodów QR dobieraliśmy przysłowia do pary, ustawialiśmy wskazówki zegara, odczytywaliśmy wskazania termometrów. Korzystając z aplikacji Gry na 2 – uczniowie wraz z Mamami grali w tabliczkę mnożenia na punkty. Następnym zadaniem było zakodować lub odkodować rysunek.

Dzieci będą korzystały ze zdobyczy techniki w trakcie zajęć rozwijających, w ramach projektu klasowego „Nauczanie przez kodowanie”, ale już dziś pokazały, że smartfony i tablety to dla nich pestka. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem. Czwartkowe popołudnie minęło w miłej atmosferze.