Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » OGÓLNOSZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI POD HASŁEM ,,BEZPIECZNE WAKACJE 2018 – TO WAKACJE WOLNE OD UZALEŻNIEŃ.

Celem Dnia było:

1. Propagowanie zasad bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.
  2. Edukacja i popularyzacja wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu i innego rodzaju uzależnień, w tym dopalacze.
  3. Propagowanie życia bez agresji i przemocy.
  4. Promowanie zdrowego trybu zycia.

W szkole gościli Funkcjonariusze z Komendy Pniewskiej i Komendy Powiatowej w Szamotułach.

W ramach działań na rzecz uczniów odbyło się:

- spektakl przygotowany przez uczniów ze Szkoły Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach,

- spotkanie z p. Henrykiem Huzarem ze Stowarzyszenia Rowerzystów Odjechani – Team w Pniewach,

- pokaz ratownictwa wodnego w Łazienkach,

- wykonanie plakatu przez uczniów ,,Bezpieczne wakacje to…’’,

- obejrzenie prezentacji multimedialnej ,,Dopalacze niszczą życie’’ oraz przyczyn wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych

Podczas przejść dla pieszych do Łazienek Miejskich uczniom towarzyszyli policjanci i Pyrek.

Na zakończenie Dnia Profilaktyki dokonano oceny prac uczniów i wręczono im atrakcyjne nagrody.

Więcej za www.wirtualnepniewy.pl TUTAJ