PROJEKT "DZIECIAKI - SADZENIAKI"

Jesteś tu: » Strona główna » Projekty szkolne » PROJEKT "DZIECIAKI - SADZENIAKI"

PROJEKT "DZIECIAKI - SADZENIAKI"

PROJEKT "DZIECIAKI - SADZENIAKI"

realizowany przez uczniów klasy 3a

 

Cel: Pielęgnowanie przez dzieci roślin oraz stworzenie optymalnych warunków potrzebnych do ich wzrostu. 

 

 Cele szczegółowe:

- rozszerzenie wiadomości dotyczących wiedzy ekologiczno - przyrodniczej,

- wzbudzanie poczucia estetyki poprzez sadzenie roślin,

- zdobywanie informacji o roślinach kaktusowatych.

 

Projekt  został przygotowany we współpracy z firmą Leroy Merlin.

 

Czas trwania projektu: styczeń 2018 rok

 

Koordynator projektu: Jolanta Nizio

 

Uczniowie pracowali w grupach. Samodzielnie wyszukiwali potrzebne informacje, umieszczali je w lapbookach i prezentowali w klasie.

 

Następnie, dnia 6 lutego gościliśmy w szkole przedstawicielki firmy Leroy Merlin, aby realizować następną część projektu.

 

Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Na spotkaniu dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące przyrody, między innymi takie że: najmniejsza roślina kwiatowa na świecie to Wolffia Angusta z Australii, największe nasiono na świecie wykształca bardzo rzadki gatunek Palmy Lodoicja Seszelska. Głównym celem było zbieranie informacji o roślinach kaktusowatych oraz wyszukanie miejsc, gdzie w naturalnych warunkach występują te rośliny.

 

Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieciaki otrzymały rękawiczki, łopatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i zabrały się za przesadzania kwiatków. Każdy dostał do przesadzenia swoją roślinkę, tym razem była to kalanchoe. Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich dzieci.

 

Po starannym wykonaniu zadania, polegającym na posadzeniu rośliny, każde dziecko otrzymało dyplom Leroy Merlin i zabrało doniczkę z kwiatkiem do domu, gdzie będzie mogło stosować poznane zasady dbania o roślinę.

 

Wielką niespodzianką było dla nas wykonanie następnego zadania, mianowicie musieliśmy wykonać ozdobę świąteczną z różnych elementów. Wykazaliśmy się olbrzymią kreatywnością.

 

Zajęcia z przedstawicielami firmy Leroy Merlin były ciekawe, trwały cyklicznie od klasy pierwszej.

 

 

Podsumowanie projektu:

 

Celem projektu był zapewnienie roślinom optymalnych warunków do wzrostu, oraz pogłębienie wiedzy na temat roślin kaktusowatych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wypełnili swoje zadania.