Wtorek, 2024-04-30

KOORDYNATOR PROJEKTU:

Paulina Hanaka - Adamska

TEMAT PROJEKTU:

„Cambridge English Penfriends”- wymiana korespondencji z uczniami ze szkół z całego świata. Językiem obowiązującym w projekcie jest angielski.

CELE PROJEKTU:

• Poszerzenie umiejętności uczniów z zakresu pisania i czytania w języku obcym.
  • Nawiązanie nowych kontaktów z uczniami  innych szkół Europy i nie tylko.
  • Zainspirowanie uczniów do szukania nowych kontaktów oraz niestandardowych sposobów uczenia się.
  • Oswojenie z językiem obcym jako sposobem komunikacji nie tylko na zajęciach szkolnych.
  • Poszerzenie zainteresowań uczniów.

CZAS REALIZACJI PROJEKTU

(od- do)

Listopad 2020 – czerwiec 2021

PLANOWANY SPOSÓB PREZENTACJI:

Link do zdjęć korespondencji:

ETAPY PROJEKTU:

• Rejestracja szkoły w systemie Cambridge  Assessment English. Utworzenie opisu szkoły, rejestracja ilości uczniów mogących wziąć udział w programie.
  • Znalezienie partnera wymiany listownej. Wyszukanie partnera wymaga dopasowania ilości uczniów oraz poziomu znajomości języka po obydwu stronach. W trakcie dopasowania należy wziąć pod uwagę przede wszystkim umiejętności praktyczne uczniów.
  • Stworzenie kartek/napisanie listów. Uczniowie piszą je samodzielnie, nauczyciel służy pomocą oraz koryguje ewentualne błędy.
  • Skan oraz przekazanie plików z listami na serwer programu.
  • Wspólne czytanie listów zwrotnych.

RAPORT  PROJEKTU

PROBLEM-
-TEMAT PROJEKTU:

KOORDYNATOR PROJEKTU

Paulina Hanaka - Adamska

Podsumowanie/ efekty

Wybrani uczniowie klas 4 - 7 wzięli   udział w  projekcie  z języka angielskiego  „Cambridge  English Penfirends”, dzięki któremu mogli  nawiązać kontakt korespondencyjny z uczniami z całego świata.   Celem projektu było   między innymi zainspirowanie uczniów do szukania niestandardowych  sposobów uczenia się oraz  wzmocnienie motywacji do nauki języka angielskiego.

Uczniowie mieli okazję   poćwiczyć oraz rozwinąć umiejętność  pisania w języku obcym oraz czytania ze zrozumieniem.     Nawiązując kontakt z kolegami i koleżankami z Białorusi, Włoch  oraz Turcji przedstawili się,   opisali swoje zainteresowania  oraz miejsce zamieszkania.  Dzięki odpowiedzi korespondencyjnych przyjaciół poszerzyli również informacje o ludziach i kulturze innych krajów.